Правильний догляд ножів з дамаска

 

Щоб протягом тривалого часу зберегти дамаський ніж у початковому стані, потрібно правильно доглядати виріб. Насамперед важливо пам'ятати, що ножам даного виду потрібен регулярний догляд. Тільки в цьому випадку можна зберегти робочі властивості виробу на багато років. Щоб на поверхні ножа з дамаска не виникла передчасна корозія, слід ретельно очищати його після використання. При цьому обробляти слід як сам клинок, так і всі елементи ручки. Після того, як ніж очищений, необхідно змастити поверхню виробу жиром чи олією.

Не слід рясно наносити на ніж олію чи жир. Це також може несприятливо позначитися на виробі.

 

Зберігати ніж із дамаска слід тільки в сухому місці. Дамаскот належить до візерункових марок сталі. Щоб зберегти привабливість і чіткість малюнку, намагайтеся уникати впливу на виріб кислот і лугів, у тому числі, і органічного походження.

Якщо Ви протягом тривалого часу не користуєтеся ножем, краще періодично робити його мастило, перевіряти, чи не з'явилися плями іржі на його поверхні. Ножі з дамаської сталі потребують постійного догляду навіть у тому випадку, якщо вони не використовуються.

 

Не рекомендується:

Рубати ножем тверді та великі кістки тварин;
рубати металеві вироби;
Використовувати ніж для відкривання металевих банок (у тому числі консервних);
Використовувати ніж як молоток, викрутку та інші монтажні інструменти;
використовувати дамаські ножі для метання;
Вигинати клинок ножа з дамаска під великим кутом.
Що робити, якщо на дамаському ножі з'явилася корозія?

Якщо на поверхні ножа почала з'являтися іржа, її слід обережно видалити. Для цих цілей використовується дрібний наждачний папір з гасом (можна також застосовувати масло).